FESTİVAL BAŞLIYOR…

Uzun ve zorlu bir serüvenden sonra Offistanbul Alternatif Tiyatro Festivali nihayet 3-6 Nisan 2019 tarihleri arasından Barış Manço Kültür Merkezi’nde başlıyor.

Gerçekten bağımsız, gerçekten alternatif bir festival için yola çıkan bir ekip olarak açık iletişimden yanayız. Bu nedenle Offistanbul heyecanını bizlerle paylaşan, süreci sabır ve anlayışla takip eden herkese serüvenimizi anlatmayı borç biliyoruz.

Yaz aylarında başlayan projelendirme çalışmalarının ardından Festivalin İstiklal Caddesinde yer alan SocialIstanbul’da gerçekleştirilmesi yönünde mutabakat sağlanmış, tüm hazırlıklar bu mekâna ve Şubat 2019 tarihine uygun biçimde yürütülmüştü. Web sitesi, Festival başvuru formları, teknik çalışmalar bu plan dahilinde ilerlemişti. Ancak SocialIstanbul, Aralık ayının ikinci yarısında 2019 programında değişikliğe gittiğini ve Festivale ev sahipliği yapamayacağını bildirdi.

Festival çağrımıza birbirinden önemli ve değerli 67 topluluk, 71 oyunla sımsıcak bir karşılık vermişti. SocialIstanbul’da öngördüğümüz 1 haftalık Festival programına bile sığdıramayacağımız, ekibimizi son derece motive eden bu büyük ilgi karşısında pes edemezdik…

Her ne pahasına olursa olsun İstanbul’a bağımsız, alternatif bir festival kazandırma hedefimiz doğrultusunda bu tüm planları alt üst eden sürprize rağmen çalışmalarımızı sürdürdük. Tüm kültür sanat mekanlarının 2019 programlarının belirlenip kapatıldığı bir dönemde Kadıköy Belediyesi Kültür Sanat Biriminin eşsiz desteğiyle Barış Manço Kültür Merkezi’nde 3-6 Nisan 2019 tarihlerinde yer bulabildik. 4 güne 7 oyun sığdırmakta çok ama çok zorlandığımız bir süreç yaşadık.

Henüz ilk yılımızdayız ve gördüğümüz ilgiden anlıyoruz ki İstanbul’un gerçekten bağımsız, gerçekten alternatif bir festivale ihtiyacı varmış. Bu yıl sadece 4 gün ve 7 oyunla sınırlı kalsak da, OffIstanbul şimdiden 2. Yıl çalışmaları için kolları sıvamış durumda. Önümüzdeki yıl daha uzun ve daha çok sayıda oyun ve topluluğun yer alacağı, heyecanını yitirmeden daha organize, daha profesyonel bir Festival sözü veriyoruz sizlere…

Festival programımız 11 Mart 2019 Pazartesi günü açıklanacak ve aynı gün dsmbilet.com adresinden biletler online olarak satışa sunulacak.

3 Nisan 2019 Çarşamba akşamı saat 20:30 da sergilenecek ilk oyunla İstanbul seyircisine merhaba diyecek olan OffIstanbul Alternatif Tiyatro Festivali’nde görüşme umudu ve heyecanıyla…

OFFISTANBUL ALTERNATİF TİYATRO FESTİVALİ

ORGANİZASYON KOMİTESİ

Fix

Fix Film
Adres: Bağdat Caddesi İstasyon Yolu Sk. No.3 Altıntepe / Maltepe

Telefon : +90 216 706 12 59

Tüm hakları saklıdır.